Viņš nesnauž (Ivita Jansone)

“Viņš neļauj klupt tavai kājai, tas nesnauž, kas sargā tevi.” Ps 121:3

Mans Dievs ir brīnišķīgs! Ir patiešām apbrīnojami un cilvēka prātam nesaprotami, kā Dievs var vienlaicīgi rūpēties par visiem saviem bērniem uz zemes.

Pasaulē ir cilvēki, kuri apkopo statistikas datus un daži no tiem ir patiešām pārsteidzoši:

 • Brīdi, kad Tu ieej dušā, to dara vēl apmēram 93 tūkstoši cilvēki visā pasaulē.
 • Mašīnas visā pasaulē ir ļoti daudz, bet uz ceļa un kustībā vidēji šobrīd atrodas gandrīz 2 miljardi mašīnu.
 • Katru 7 sekundi kaut kur pasaulē tiek nozāģēts 1 koks.
 • Tā kā kola ir vispirktākā limonāde pasaulē, to arī visbiežāk dzer. Šobrīd kolu dzer gandrīz 255 tūkstoši visā pasaulē.
 • Katru 3 sekundi kāds cilvēks nomirst un kāds dzimst vietā.
 • Šobrīd visos pasaules veikalos iepērkas gandrīz 1 miljards cilvēku.
 • Satiksmes negadījumos ik pēc 24 sekundēm iet bojā kāds cilvēks.

Šie fakti, protams, ir interesanti un reizēm grūti aptverami, taču daudz vairāk par tiem mani pārsteidz Dieva spēja vienlaikus atbildēt uz visām lūgšanām, kuras tiek izteiktas ik brīdi. Bībelē ir teikts: “Ar lūgšanām un aizlūgšanām lūdziet Dievu Garā ik brīdi!” (Ef 6:18) un “Lūdziet Dievu bez mitēšanās.” (1.Tes 5:17). Protams, ne visi cilvēki to dara, tomēr domāju, ka lūgšanas Dievam tiek teiktas ļoti daudz. Manuprāt, ja apkopotu vienlaicīgi – ik sekundi – izteikto lūgšanu statistiku, tā nebūtu pārspējama ne ar ko. Un Dievs atbild uz tām visām!

Cilvēkiem reizēm liekas, ka Dievs nedzird, neatbild, bet tā nav. Katra mūsu lūgšana, lai kā tā tiktu izteikta – vārdos, domās, asarās, sajūsmā, briesmās, laimē – nonāk pie Dieva, un Viņš uz to atbild. Tikai mēs – cilvēki – bieži pārprotam Dieva atbildes. Jo Viņš mēdz atbildēt dažādi, tā kā tas ir vislabāk mums.

Reizēm Viņš atbild pirms mēs esam paspējuši savu vajadzību izteikt vārdos: “Un būs tā – pirms viņi sauks, es jau atbildēšu, vēl viņi runās, es jau uzklausīšu.” (Jes 65:24)

Ir reizes, kad Dievs uz mūsu izteiktajiem lūgumiem atbild ar “Nē!”. Par to Bībelē liecina apustuļa Pāvila piemērs: “Tādēļ, lai es nepaaugstinātos, man ir dots dzelonis miesā, sātana eņģelis, tas mani sit, lai es pārlieku nepaaugstinos. Es trīs reizes esmu piesaucis Kungu, lai sātana eņģelis no manis atstājas. Un Kungs man sacīja: tev pietiek ar manu žēlastību, jo mans spēks top pilnīgs nespēkā. – Tādēļ es vislabprātāk lielīšos ar savu vājumu, lai Kristus spēks manī varētu iemājot.” (2.Kor 12:7-9)

Dažreiz Dievs, atbildot uz mūsu lūgšanām, saka: “Pagaidi mazliet!” “Priecājies Kungā, un viņš dos, ko tava sirds vēlas! Atklāj Kungam savu ceļu, paļaujies uz viņu, un viņš darīs – kā gaismai viņš liks tavai taisnībai aust un tavai tiesai kā dienvidū spīdēt! Esi rimts Kungam un ilgojies pēc viņa..” (Esi kluss Tā Kunga priekšā un gaidi uz Viņu.1965.gada tulkojums) (Ps 37:4-7)

Pēdējā laikā esmu mērķtiecīgi meklējusi, lietas, notikumus, procesus u.tml., par ko varu Dievam pateikties. Tas ļauj man visu laiku sarunāties ar Dievu:

 • gan strādājot, kad Viņš saved kārtībā manu ietiepīgo datoru, atrisina lietas, kas šķiet neatrisināmas, nomierina mani pirms sapulces vadīšanas…;
 • gan braucot ar mašīnu, kad Viņš man uzdāvina visskaistākos dabasskatus, pasargā, kad saslīd mašīna, atsūta gādīgus palīgus, kas salabo autiņa tehniskās kaites…;
 • gan mājās, kad Viņš dod prieku veikt visus mazos ikdienas darbus, kad apkārt ir mīloša ģimene, kad Viņš dāvā vietu, kur vienmēr atrodu mieru…
 • gan brīžos, kad Viņš dziedina, dod spēku risināt grūtas sarunas, mierina…

Esmu sapratusi- jo vairāk Dievam saku ‘Paldies!’, jo vairāk dāvanu Viņš dod. Var jau būt, ka maldos, droši vien Viņš vienmēr man ir devis daudz, bet neesmu spējusi to novērtēt. Tagad esmu nonākusi pie sajūtas, kad biežāk gribas teikt: “Paldies, Tev Dievs!” Katru dienu atgadās brīnumainas lietas, par kurām gribu slavēt Dievu un to arī daru.

Reiz, braucot uz darbu, ievēroju, ka visā Kalnciemā pazudusi elektrība. Mans darbs ir lielā mērā atkarīgs no datora, tāpēc zinu, ja nav elektrība, viss iekavēsies. Un tieši tajā dienā bija jāgatavo jauns līgums ar klientu, tas jāreģistrē, jāaizpilda statistikas veidlapas un jādara vēl daudzi steidzami darbi. Tā nu, braucot cauri Kalnciemam, savai ikdienas sešu kilometru garajai lūgšanai (ko veltu Dievam katru rītu, braucot uz darbu) pievienoju teikumu: “Dievs, dod lai atgriežas elektrība un varu padarīt labi šīsdienas darbus.” Piebraucu pie darba, izkāpu no mašīnas, atvēru iestādes durvis, teicu kolēģei “Labrīt!” un – iedegās gaisma! Slava Tev, Dievs!

Vēl kādu dienu, braucot mājās no Jelgavas, ceļš bija ļoti slidens. Tas spīdēja kā spogulis. Braucu diezgan lēni, jo esmu diezgan bailīga braucēja, un man nepatīk lieki riskēt. Pēkšņi pavisam tuvu mašīnai uz ceļa uzlēca stirna – tad vēl viena, un vēl… Bremzēju, bet jutu, ka mašīna slīd uz priekšu un pat nedomā stāties. Lūdzu Dievu skaļi: “Lūdzu, lūdzu, tikai ne vēl kādu! Lai viņas vairs neskrien!” Tajā vietā gar ceļa malām aug ziemas rapsis, un stirnas bieži nāk uz šo vietu pamieloties. Reiz pastaigas laikā redzējām, ka pāri ceļam pārskrien 13 stirnas. Man šoreiz viss beidzās labi. Nezinu vai tad, kad biju aizbraukusi, kāda vēl skrēja pāri ceļam, vai nē, bet zinu to, ka Dievs mani pasargāja. Slava un pateicība Viņam!

Un pēdējā Bībeles stundā Dievs mani dziedināja! Man bija veikta diezgan nopietna zobu operācija, un nedēļu jau biju ārstējusies, bet tajā svētdienā es jutos ļoti slikti. Man sāpēja operētie zobi, bija sajūta, ka sākas drudzis, arī stipri sāpēja galva. Visu rītu biju nomākta, nobijusies un satraukta. Ainars to redzēja un jautāja: “Kā es varu tev palīdzēt?” Un es viņam atbildēju: “Lūdz par mani Dievu!” Palīdzība no Dieva bija mana vienīgā cerība. Visu ceļu, braucot uz baznīcu, runājos ar Dievu savās domās, bet manā pašsajūtā nekas nemainījās. Pēc Bībeles stundas, kad tika lūgta nobeiguma lūgšana, Ainars lūdza par mani un manu veselību, par manām bailēm… Beidzoties lūgšanai, es piecēlos kājās pilnīgi bez sāpēm. Man nesāpēja nekas. Kopš tā brīža neesmu iedzērusi nevienu pretsāpju tableti. Brūces ir sadzijušas un manā sirdī ir miers. Nekad mūžā nebiju jutusi tik spēcīgu dziedināšanas spēku, ka vienā mirklī vari kļūt vesels. Es bieži esmu lūgusi un gaidījusi izmaiņas, bet tā nekad nebija bijis, kā šoreiz. Liela ir Dieva mīlestība un draudzes lūgšanas spēks! “Ja divi no jums virs zemes vienprātīgi kaut ko lūgs, tad mans Debesu Tēvs viņiem to piešķirs.” (Mt 18:19) Slava Dievam par Viņa spēku, mīlestību un žēlsirdību!

Dievs ir apsolījis piepildīt visas mūsu vajadzības. “Un .. Dievs pēc savas bagātības mēra Kristus Jēzus godībā piepildīs visas jūsu vajadzības.” (Fil 4: 19) Dievs nemelo! Viss, kas ir rakstīts Bībelē, piepildās! Tikai mums ir jātic, jābūt pacietīgiem, redzīgiem, gudriem un pazemīgiem saņemt jebkuru Dieva atbildi nekurnot. Un jābūt pateicīgiem! “Neesiet noraizējušies ne par ko, bet jūsu vajadzības lai top zināmas Dievam ikvienā jūsu lūgšanā, pielūdzot Dievu ar pateicību!” (Fil 4:6)

Slava Dievam, ka Viņš ne mirkli nesnauž, bet uzklausa un atbild uz visām mūsu lūgšanām!

Ivita Jansone